Toto video pomôže vašej hre drevami


Keď príde na trénovanie dlhších palíc ako sú napríklad 5 alebo 3 drevo padne častá otázka či s nimi hrať ako s driverom. Alebo ako s týmito dlhými palicami s málo loftom hrať z fairway-e.

V čom je rozdiel?
Zoberme si driver- má obrovskú hlavu (v porovnaní zo zvyškom setu), takmer žiadny loft, hrať ho zo zeme je takmer nemožné, ale dobrý tréning nervov a švihu (niekto to možno ani v živote neskúšal a ten kto skúsil, zistil že to skúšať ďalej moc nemusí), tee-čkujeme to extra vysoko, chceme nech to letí vysoko a ďaleko. Keď hráme driverom NIKDY nechceme trafiť zem a chceme loptu zasahovať niekde na spodku švihu alebo na vzostupe (záleži o akého hráča ide). 

Pre porovnanie 3ka drevo má o nejaké stupne väčší loft, tee-čkujeme nízko ako pri železách a hráme s ním aj zo zeme (ideálne z veľmi dobrej trávy). S 3kou drevom chceme PLYTKÝ DIVOT ako napríklad s dlhými železami. S drevami chceme triafať loptu na zostupe k zemi (to znamená, že najnižší bod švihu bude až po zásahu lopty). Pocitovo aj technicky hráme drevami ako s dlhými železami a nie ako s driverom. 

Tréningový tip - ak máte problém so zasahovaním zeme s drevami, pozrite sa na bod alebo nejaku pomyslenú dráhu pred loptou (bližšie k cieľu) a snažte sa cez ten bod alebo dráhu na zemi prejsť pri švihu.

Pozretím si tohto videa uvidíte ako funguje hra drevami. 

 https://youtu.be/50lKlibFROE


Veľa šťastia a podarených mega dlhých rán:)